zegarki eleganckie damskie smartwatch
smartwatch złoty damski zegarek robi wrażenie eleganckim wyglądem, kolorowym wyświetlaczem oraz zapinanym magnetycznym paskiem ze stali nierdzewnej.

Żeglarstwo Podkategoria: Żeglarstwo

  • Tall Ships Races »

    Przez pierwsze dni lipca Gdynia stała się centrum żeglarskiego świata. A wszystko za sprawą międzynarodowego zlotu najpiękniejszych żaglowców, jakie wciąż pływają po morzach. Impreza pod nazwą The Tall Ships' Races odbyła się w Zatoce Gdańskiej już po raz czwarty. Pierwsza miała miejsce w 1974 roku, a kolejne w latach 1992 i 2003. W tym roku do Gdyni zawitało aż 105 majestatycznych żaglowców z 17 krajów. Najstarszym z nich miał 112 lat. Gościem honorowym zloty był nasz Dar Pomorza, który w tym roku obchodzi stulecie wodowania. Zlot żaglowców to nie tylko para piękności, ale i szybkości czyli sportowa rywalizacja. Już 5 lipca wszystkie żaglowce wystartowały w regatach pomiędzy czterema portami. Pierwszy etap to rosyjski port w St. Petersburgu. Po czterech dniach cała flotylla udała się do dawnej stolicy Finlandii - Turku. Jest to etap podczas, którego jednostki nie ścigają się lecz płyną spokojnym tempem "w towarzystwie". Ta faza ma głównie na celu budowanie wzajemnej przyjaźni i zrozumienia. Na czas tego rejsu dochodzi do międzynarodowych wymian załóg pomiędzy uczestniczącymi jednostkami. Ostatni etap to ponownie prawdziwe regaty z metą w litewskiej Kłajpedzie, gdzie przewidziano finał tegorocznej edycji The Tall Ships' Races.

    Data dodania: 23 07 2009 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Żeglarstwo

Ships (1), sail (1), Lithuania (1), żaglowce (1), St.-Petersburg (1), regaty (1), Baltic (1), Tall (1), Russia (1), regatta (1), Klaipeda (1), Finland (1), Turku (1), Poland (2), 2009 (1), Races (1)

Żeglarstwo - nowa strona:

Adres: